Μερικές φορές σκοντάφτουμε, χτυπάμε, δεν ελέγχουμε τα άκρα μας. Και έχουμε μόλις δύο χέρια και δύο πόδια. Σκεφτείτε το πρόβλημα που αντιμετωπίζει το χταπόδι, που καλείται καθημερινά να διαχειριστεί οκτώ «μπούτια»… Και το κάνει με μεγάλη επιτυχία, χωρίς να παθαίνει σύγχυση ή να μπλέκει τα άκρα του.
Διαβάστε περισσότερα στο penna.gr
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr