Συνάντηση γνωριμίας των κ.κ. Γαβριηλίδη, Χατζηνικολάου και Αυλωνίτη, παρουσία και του Γενικού Διευθυντή κ. Σκαρμέα με το ΔιοικητικόΣυμβούλιοτου ΣΜΕΧΑ, πραγματοποιήθηκε σήμερα Τρίτη 2/6/2009 με αφορμή την ανάληψη των νέων καθηκόντων από 1/6/2009 του Προέδρου και της Εκτελεστικής Επιτροπής της Κεφαλαιαγοράς. Κατά την διάρκεια της συνάντησης διαπιστώθηκε και από τις δύο πλευρές η διάθεση για μία γόνιμη και δημιουργική συνεργασία καθώς και η ανάγκη βελτίωσης καιανάπτυξης της Ελληνικής Κεφαλαιαγοράς .
Ο Πρόεδρος του ΣΜΕΧΑ κος Αλέξανδρος Μωραϊτάκης, αφού ευχαρίστησε για την πρωτιά ως προς τις συναντήσεις της που έδωσε η Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς στο ΣΜΕΧΑ επανέλαβε την υποστήριξη του στα μέλη της Εκτελεστικής Επιτροπής καισε μίασύντομη αναφορά του επανέλαβε τα κρίσιμα θέματα που απασχολούν τα μέλη του ΣΜΕΧΑ καθώς και τους επενδυτές. Για την επίλυση των θεμάτων πρότεινε την δημιουργία επιτροπών και από τις δύο πλευρές, με συγκεκριμένα παραδοτέα και χρονοδιαγράμματα.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr