Τη διανομή μερίσματος 0,07 ευρώ ανά μετοχή ή 7,35 εκατ. ευρώ συνολικά ενέκρινε η ετήσια γενική συνέλευση των μετόχων της Blue Star Ναυτιλιακή.
Δικαιούχοι του μερίσματος είναι οι κάτοχοι μετοχών της εταιρείας μετά τη λήξη της συνεδρίασης του
ΧΑ την 29/06/2006. Από την Παρασκευή 30/06/2006, οι μετοχές θα διαπραγματεύονται χωρίς το δικαίωμα απόληψης του παραπάνω μερίσματος. Η καταβολή του μερίσματος θα αρχίσει τη Δευτέρα 10 Ιουλίου 2006, μέσω πιστωτικού ιδρύματος που θα ανακοινωθεί έγκαιρα δια του Τύπου. Η συνέλευση, στην οποία συμμετείχαν μέτοχοι που εκπροσωπούσαν το 67,67% του μετοχικού κεφαλαίου, εξέλεξε επίσης νέο διοικητικό συμβούλιο με μέλη τους κ. κ. Χαράλαμπο Σ. Πασχάλη, Μιχαήλ Γ. Γιαλούρη, Μιχαήλ Γ. Σακέλλη, Σπυρίδωνα Χ. Πασχάλη, Αλέξανδρο Π. Παναγόπουλο, Αντώνιο Δ. Στρίντζη, Περικλή Π. Παναγόπουλο και ανεξάρτητα μη εκτελεστικά μέλη τους κ.κ.Δημήτριο Ι. Κλάδο και Εμμανουήλ Ε. Καλπαδάκη.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr