Αύξηση πωλήσεων κατά 4,5 εκατ. ευρώ σε ετήσια βάση προσδοκά η εταιρεία Βάρδας από την λειτουργία των δυο νέων τριώροφων καταστημάτων 1000 τ.μ., τα οποία άρχισαν να λειτουργούν στα Βόρεια προάστια της Αθήνας. Το πρώτο κατάστημα 400 τ.μ. βρίσκεται στο κέντρο της Κηφισιάς και είναι ένας χώρος αφιερωμένος αποκλειστικά στο γυναικείο επώνυμο ντύσιμο με φίρμες όπως Calvin Klein, Krizia, Trussardi, Ungaro Fuchsia, Mariella Burani, Amuleti Janna Marchetti, Laura Donini, Bcbgmaxazria.
Το δεύτερο κατάστημα 600 μ2 βρίσκεται στη Ν. Κηφισιά, Χαρ. Τρικούπη 150, με δύο ορόφους να φιλοξενούν ολοκληρωμένες αντρικές συλλογές όπως Brioni, Lanvin, Trussardi, Calvin Klein, Cerruti 1881, Louis Feraud, Ted Lapidus, Daniel Hechter, P. Balmain, Mc Gregor, Harmont & Blaine, Bush. Η διοίκηση της Βάρδας, επενδύει διαρκώς στην ανάπτυξη του δικτύου της, κερδίζοντας νέα μερίδια αγοράς, τα οποία της επιτρέπουν να διατηρεί αυξητικούς ρυθμούς πωλήσεων και κερδών και έτσι να στηρίζει την αυξημένη μερισματική πολιτική της.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr