Στην δημιουργία σημείου πώλησης σε χώρα της Νοτιοανατολικής Ευρώπης προσανατολίζεται να προχωρήσει η Sprider. Πιο συγκεκριμένα, το ενδιαφέρον της SPRIDER εστιάζεται στη Σερβία τη Ρουμανία και την Βουλγαρία, αγορές στις οποίες η εταιρεία βρίσκεται ήδη σε προχωρημένο στάδιο έρευνας για την εξεύρεση του κατάλληλου χώρου, διαδικασία από την οποία θα εξαρτηθεί και η τελική επιλογή.
Το κατάστημα αναμένεται να ξεκινήσει την λειτουργία του μέχρι το τέλος του έτους, ενώ σε ότι αφορά την επίδραση που αναμένεται να έχει η δραστηριότητα του στα ενοποιημένα οικονομικά μεγέθη της
SPRIDER στη χρήση 2006, η Διοίκηση της εταιρείας εκτιμά ότι θα είναι περιορισμένη, με δεδομένο το γεγονός ότι το νέο σημείο πώλησης θα λειτουργήσει πιλοτικά και θα αποτελέσει την βάση περαιτέρω επέκτασης του δικτύου λιανικών πωλήσεων της εταιρείας εκτός Ελλάδος.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr