Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Στη συνεδρίαση της Οργανωτικής Γραμματείας, ανακοινώθηκε ότι ο γραμματέας της Κοινοβουλευτικής Ομάδας Γιάννης Μανιάτης και το μέλος της Πολιτικής Γραμματείας Πάνος Μπεγλίτης θα εκπροσωπήσουν το ΠΑΣΟΚ στο συμβούλιο της Σοσιαλιστικής Διεθνούς που θα συνέλθει στο Κέηπ Τάουν και στο οποίο υποψήφιος πρόεδρος είναι ο πρώην πρωθυπουργός Γιώργος Παπανδρέου.
Στην εκεί παρουσία τους, οι κκ. Μανιάτης και Μπεγλίτης θα παρουσιάσουν έκθεση της Κεντρικής Τράπεζας της Ιρλανδίας, στην οποία περιγράφονται τα αποτελέσματα που έχει επιτύχει η Ελλάδα και οι προσπάθειες που έχει καταβάλει από το 2010.
Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες, για την ίδια έκθεση μίλησε στον κ. Βενιζέλο ο πρέσβης της Ομοσπονδιακής Δημοκρατίας της Γερμανίας Δρ. Wolfgang Dold, στη συνάντηση που είχαν την περασμένη εβδομάδα, στις 22 Αυγούστου.
Όπως μεταδίδει το Αθηναϊκό Πρακτορείο, ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ ζήτησε να ενεργοποιηθούν οι Νομαρχιακές Επιτροπές Ανασύστασης ώστε να ενισχυθεί η παρουσία του Κινήματος παντού και, παράλληλα, υπογράμμιζαν πως δίνεται μεγάλο βάρος στην εκδήλωση της 3ης Σεπτεμβρίου.
Στην ίδια συνεδρίαση τέθηκε και ο προγραμματισμός για τις εκδηλώσεις του ΠΑΣΟΚ για την 3η Σεπτέμβρη στις πρωτεύουσες των περιφερειών, στις 7 και 8 Σεπτεμβρίου, και την παρουσία του κ. Βενιζέλου στη ΔΕΘ.
Μετά την ολοκλήρωση της συνεδρίασης, ακολούθησε σύσκεψη των υπεύθυνων Περιφερειακής Ανασύστασης.