Η ομάδα εργασίας συγκροτήθηκε, αφού ελήφθη υπόψη η ανάγκη ελέγχου των στοιχείων για τον ακριβή προσδιορισμό του ύψους των χρεών των νοσοκομείων, καθώς και η ανάγκη ρύθμισης των χρεών αυτών.
Εργο της ομάδας είναι ο έλεγχος και η πιστοποίηση των στοιχείων, που αφορούν στα χρέη των νοσοκομείων και ο ακριβής προσδιορισμός του ύψους αυτών, καθώς και η μελέτη εναλλακτικών τρόπων διακανονισμού των πιστοποιημένων χρεών.
Την ομάδα εργασίας αποτελούν οι:
α. Ηλίας Πλασκοβίτης, Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Οικονομικών (ως συντονιστής)
β. Νικόλαος Πολύζος, Γενικός Γραμματέας Υπουργείου Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης
γ. Κωνσταντίνος Ρόμπας, Δ/ντής Διεύθυνσης Προμηθειών Υ.Υ.Κ.Α. δ. Χρήστος Ντζιούνης, Γενικός Διευθυντής Διεύθυνσης Θησαυροφυλακίου & Προϋπολογισμού, Γ.Λ.Κ.
ε. Στυλιανός Μαραβελάκης, Γ.Λ.Κ
Σημειώνεται πως η διάρκεια της ομάδας είναι δύο μηνών, ενώ οι μετέχοντες σε αυτή δεν δικαιούνται αμοιβής.
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr