Η συνέλευση, αποφάσισε και ενέκρινε παμψηφεί τα θέματα της ημερήσιας διάταξης ως εξής:
- Ενέκρινε τις εταιρικές και ενοποιημένες οικονομικές καταστάσεις της χρήσης 1/01/2005-31/12/2005, τις σχετικές εκθέσεις του Διοικητικού Συμβουλίου και του Ορκωτού Ελεγκτή. Η εταιρία δεν θα διανείμει μέρισμα για την χρήση 2005.
- Ενέκρινε την απαλλαγή των μελών Δ.Σ. και του Ορκωτού Ελεγκτή από κάθε ευθύνη αποζημιώσεως για τα πεπραγμένα και τις οικονομικές καταστάσεις της χρήσης 2005.
- Eξέλεξε τα μέλη της ελεγκτικής εταιρίας "BKR Πρότυπος Ελεγκτική ΑΕ", κο Γεώργιο Μπατσούλη (ΑΜ ΣΟΕΛ 14001) και κο Ανδρέα Τσαμάκη (ΑΜ ΣΟΕΛ 17101) ως Τακτικό Ορκωτό Ελεγκτή και Αναπληρωματικό Ορκωτό Ελεγκτή αντίστοιχα για την χρήση 2006 και καθόρισε την αμοιβή τους.
- Ενέκρινε την αμοιβή των μελών Δ.Σ. για την χρήση 2006, παρείχε την άδεια για την σύναψη εξαρτημένης εργασίας ή εντολής μεταξύ των μελών του και της εταιρίας.
- Εξέλεξε νέο Διοικητικό Συμβούλιο και καθορίστηκαν τα 2 ανεξάρτητα μη εκτελεστικά μέλη αυτού σύμφωνα με το Ν. 3016/2002. Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο που αναμένεται να σχηματισθεί σε σώμα εντός των ημερών απαρτίζεται πλέον από τους κ.κ. Αθανάσιο Αθανασούλη, Δημήτριο Παγουρτζή, Αθανάσιο Αβραάμ, Αθανάσιο Παράσχο και Μιχαήλ Τσιμπρή, εκ των οποίων οι κ.κ. Αθανάσιος Παράσχος και Μιχαήλ Τσιμπρής εξελέγησαν ως ανεξάρτητα μη εκτελεστικά μέλη. Η θητεία του ΔΣ ορίστηκε πενταετής.
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr