Eνα νέο Sprider Megastore στην Κέρκυρα προστέθηκε στο υφιστάμενο δίκτυο καταστημάτων της εταιρείας στην Ελλάδα. Το νέο, τριώροφο κατάστημα, συνολικού μεγέθους 1450 τ.μ., άνοιξε στο 6ο χιλ. Εθνικής Οδού Παλαιοκαστρίτσας.
Oπως επισημαίνεται σε ανακοίνωση της εταιρείας, από τις πρώτες μέρες λειτουργίας του καταστήματος η ανταπόκριση του καταναλωτικού κοινού υπήρξε ιδιαίτερα θετική, γεγονός το οποίο δημιουργεί αισιόδοξες προοπτικές. Με την λειτουργία του Sprider Megastore στην Κέρκυρα, το δίκτυο της Sprider αριθμεί πλέον 34 καταστήματα στην ελληνική επικράτεια εκ των οποίων τα 14 στην Αττική. Η διοίκηση της εταιρείας, όπως τονίζει στην ανακοίνωσή της, θα συνεχίσει την υλοποίηση του επενδυτικού της προγράμματος μέσα από την ανανέωση των υφιστάμενων σημείων πώλησης καθώς επίσης και μέσα από την δημιουργία νέων.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr