Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Λόγω των ιδιαίτερα αυξημένων φορτίων στις περιοχές αυτές έγιναν χειρισμοί παραλληλισμού στο δίκτυο μέσης και χαμηλής τάσης, προκειμένου να ανταποκριθεί το δίκτυο στη ζήτηση. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα, σε κάποιες περιπτώσεις, να εξασθενίσει το σήμα τηλεχειρισμού του Αυτόματου Συστήματος αφής και σβέσης δημοτικού φωτισμού. Λόγω αυτού του τεχνικού προβλήματος παρέμεινε σε περιορισμένο βαθμό σε λειτουργία τμήμα του δημοτικού φωτισμού της Βουλιαγμένης, Βούλας, Γλυφάδας και Νέας Σμύρνης. Από το Αυτόματο Σύστημα Τηλεχειρισμού εκτελούνται επαναληπτικές εντολές σβέσης και σε κάποιες περιπτώσεις τα συνεργεία μας παρεμβαίνουν για την αποκατάσταση του προβλήματος αυτού.
]