Την παραίτησή του υπέβαλε σήμερα ο κ. Μιχ. Κολακίδης από το Διοικητικό Συμβούλιο της Τράπεζας Πειραιώς, επιβεβαιώνοντας πλήρως σχετικό δημοσίευμα του «R». Οι εξελίξεις περί παραίτησης Κολακίδη χρονολογούνται εδώ και αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα, ενώ υπάρχει μια πιθανότητα είτε να αναλάβει σημαίνουσα θέση στη Eurobank είτε να στραφεί στο χώρο των ιδιωτικών επιχειρήσεων.
Τις αρμοδιότητες που είχε, αναλαμβάνουν ο αντιπρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος της τράπεζας Γ. Προβόπουλος και ο αναπληρωτής διευθύνων σύμβουλος Αλεξ. Μάνος.
Π.Λ.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr