Δύο νέα στελέχη εντάσσονται στην ελληνική τραπεζική ομάδα της Citigroup Private Bank. Πρόκειται για τους κ.κ. Μάνο Καραθανάση και Άγγελο Καλλιπολίτη, οι οποίοι αναλαμβάνουν τις θέσεις Relationship Manager και σύμβουλου Επενδύσεων αντίστοιχα και θα αναφέρονται στον κ. Γεράσιμο Σπυριδάκη, επικεφαλής της Citigroup Private Bank (CPB) για την Ελλάδα και το Ηνωμένο Βασίλειο.
Ο κ. Μάνος Καραθανάσης διαθέτει πάνω από 14 χρόνια εμπειρίας στον τραπεζικό χώρο, στην οποία συμπεριλαμβάνεται και «θητεία» στα τμήματα Private Banking, Equity Sales και Treasury. Πριν αναλάβει τη θέση του Relationship Manager στη Citigroup Private Bank, κατείχε τη θέση του Senior Private Banker στο τμήμα Ultra High Net Worth της Alpha Private Bank, ενώ υπήρξε και επικεφαλής της μονάδας Private Bank της Alpha Bank στον Πειραιά. Ο κ. Άγγελος Καλλιπολίτης αναλαμβάνει τη θέση του Συμβούλου Επενδύσεων, προερχόμενος από τη θέση του επικεφαλής Equities on the Sales & Trading Desk στην Alpha Private Bank την οποία κατείχε από το 2004. Από το 2002 μέχρι το 2004 ο κ. Καλλιπολίτης εργάστηκε ως Fund Manager στην Alpha Asset Management και από το 1999 μέχρι το 2002 είχε τον τίτλο του Country Equity Analyst για την Ελλάδα στην
ING Barings στο Λονδίνο. Οι προσλήψεις αυτές είναι συνέχεια της πρόσφατης ενίσχυσης της ομάδας της Αθήνας για την Citigroup Private Bank με τον ερχομό των κ.κ. Πάνου Παπαπαναγιώτου και Κωνσταντίνου Μπαμπαλή ως Relationship Managers.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr