H πιο σημαντική αντίσταση (περίοδος Αυγούστου – Οκτωβρίου 2000) για τη μετοχή της Τράπεζας Πειραιώς εντοπίζεται λίγο υψηλότερα στα 17 ευρώ, αναφέρει η Fortius.
Eτσι η χρηματιστηριακή χαρακτηρίζει την ταλαντευτική συσσώρευση δυνάμεων ανάμεσα στον παραλληλόγραμμο σχηματισμό MGEBF ως αναγκαία για τη μετέπειτα ανοδική πορεία της μετοχής. Ανοδική διάσπαση του σχηματισμού με αυξημένο όγκο συναλλαγών και παραμονή πάνω από αυτόν θα ωθήσει τη μετοχή προς την αντίσταση των 17,80 ευρώ, βάζοντας όμως ως μεσοπρόθεσμο στόχο τα 21,5 ευρώ, περιοχή όπου πρόβαλε σθεναρή αντίσταση στην ανοδική κίνηση του Σεπτεμβρίου του 2000, καταλήγει η Fortius.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr