Ο μέτοχος της Εταιρείας και Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου αυτής κος Χρήστος Δ. Λαμπράκης κάτοχος 26.761.261 δικαιωμάτων ψήφου ήτοι ποσοστού 32,242% επί του συνόλου των δικαιωμάτων ψήφου της ΔΟΛ ΑΕ, στις 20 Μαίου 2009 διέθεσε αυτά, δια ειδικής εξουσιοδότησης εκπροσώπησης, στον επίσης μέτοχο της Εταιρείας, Αντιπρόεδρο του Διοικητικού Συμβουλίου και Διευθύνοντα Σύμβουλο κο Σταύρο Π. Ψυχάρη, προκειμένου να τον εκπροσωπήσει στην Ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευση της Εταιρείας και κατά την κρίση του να ψηφίσει επί των θεμάτων της ημερήσιας διάταξης.
Ο μέτοχος της Εταιρείας, Αντιπρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου της και Διευθύνων Σύμβουλος αυτής κος Σταύρος Π. Ψυχάρης κάτοχος 20.879.157 δικαιωμάτων ψήφου ήτοι ποσοστού 25,155% επί του συνόλου των δικαιωμάτων ψήφου της ΔΟΛ ΑΕ, στις 20 Μαίου 2009 απέκτησε, δια ειδικής εξουσιοδότησης εκπροσώπησης, από το μέτοχο κο Χ. Δ. Λαμπράκη, επιπλέον 26.761.261 δικαιώματα ψήφου ήτοι ποσοστό 32,242% επί του συνόλου των δικαιωμάτων ψήφου της ΔΟΛ ΑΕ, προκειμένου να τον εκπροσωπήσει στην Ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευση της Εταιρείας και κατά την κρίση του να ψηφίσει επί των θεμάτων της ημερήσιας διάταξης.
Ως αποτέλεσμα κατά τη συγκληθείσα για την 21 Μαΐου 2009 Ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευση των Μετόχων της Εταιρείας ο κος Χρήστος Δ. Λαμπράκης δεν θα διαθέτει δικαιώματα ψήφου, ενώ ο κος Σταύρος Π. Ψυχάρης θα διαθέτει συνολικά 47.640.418 δικαιώματα ψήφου (20.879.157 άμεσα και 26.761.261 έμμεσα) ήτοι ποσοστό 57,397% (25,155% άμεσο και 32,242% έμμεσο) επί του συνόλου των δικαιωμάτων ψήφου της Εταιρείας.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr