Την παραίτηση του κ. Δημήτριου Ρούσσου από τη θέση του διευθύνοντος συμβούλου του διοικητικού συμβουλίου και του γενικού διευθυντή της Elbisco Συμμετοχών και διευθύνοντος συμβούλου της Elbisco ABEE, λόγω συνταξιοδοτήσεως, έκανε δεκτή το δ.σ. της εταιρείας.
Σε αντικατάσταση του παραιτηθέντος μέλους του διοικητικού συμβουλίου αποφασίστηκε ομόφωνα η εκλογή του κ. Αθανάσιου - Κύρου Φιλίππου ως εκτελεστικού μέλους του διοικητικού συμβουλίου και για το υπόλοιπο της θητείας αυτού. Επιπλέον, αποφασίστηκε η συγκρότηση του νέου δ.σ. σε σώμα, ως ακολούθως:
Κυριάκος Φιλίππου του Αθανασίου, Πρόεδρος
Έλενα Φιλίππου - Κουμαντάρου του Κυριάκου, Αντιπρόεδρος
Αθανάσιος - Κύρος Φιλίππου του Κυριάκου, Εκτελεστικό Μέλος
Αλέξανδρος Μουτσάτσος του Διονυσίου, Ανεξάρτητο-Μη Εκτελεστικό Μέλος
Ευγενία Αλογογιάννη του Ηλία, Ανεξάρτητο-Μη Εκτελεστικό Μέλος. Καθήκοντα διευθύνοντος συμβούλου της Elbisco Συμμετοχών ανέλαβε ο πρόεδρος του διοικητικού συμβουλίου, κ. Κυριάκος Φιλίππου του Αθανασίου. Τέλος, τη θέση του διευθύνοντος συμβούλου της Elbisco ABEE ανέλαβε ο κ. Δημοσθένης Ραμαντάνης, μέχρι τώρα πρόεδρος και γενικός διευθυντής της ΖΙΤΟ LUKS Σκοπίων, για την οποία θα συνεχίσει και να έχει την ευθύνη.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr