Το ενδιαφέρον τους για την εκμετάλλευση των εγκαταστάσεων beach volley στο Φάληρο, εκδήλωσαν πέντε ελληνικοί και ξένοι όμιλοι τη Δευτέρα, ημέρα ολοκλήρωσης ημέρα ολοκλήρωσης της πρώτης φάσης -εκδήλωσης ενδιαφέροντος- του ανοικτού διαγωνισμού που διενεργείται.
Ο σχετικός διαγωνισμός αφορά στη μακροχρόνια παραχώρηση του δικαιώματος μακροχρόνιας χρήσης - εκμίσθωσης της εγκατάστασης Μπιτς Βόλεϊ. Αναλυτικότερα, οι όμιλοι που εκδήλωσαν ενδιαφέρον, σύμφωνα με ανακοίνωση της εταιρείας «Ολυμπιακά Ακίνητα» είναι οι εξής; Village Roadshow Operations Ελλάς ΑΕ, Ενωση προσώπων Everest AE και ΑΤΕΣΕ ΑΕ, Ενωση προσώπων ΓΕΚ ΑΕ, J&P
ΑΒΑΞ, ΒΙΟΤΕΡ ΑΕ, καθώς και οι γαλλικοί όμιλοι ανάπτυξης εμπορικών ακινήτων Altarea και SEPI SA.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr