Στην πώληση 27% του ποσοστού συμμετοχής της στην εταιρεία Αλκυών ΑΤΕ (67.522 μετοχές έναντι 34 ευρώ η καθεμία) προχώρησε η Δομική Κρήτης. Το συνολικό τίμημα ανέρχεται στο ποσό των 2.295.748 ευρώ.
Αγοραστής είναι ο κ. Αποστολόπουλος Αλέξανδρος ήδη μέτοχος της εταιρείας σε ποσοστό 9%. Μετά την ανωτέρω εκχώρηση το ποσοστό της Δομική Κρήτης διαμορφώνεται στο 43,23%.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr