Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Από Maria
Σε άρθρο της στα ΝΕΑ της Τετάρτης, η κυρία Κασιμάτη αναφέρει μεταξύ των άλλων:
«Οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί συνήθως τελειώνουν με καβγά, έναν διάλογο που εμπόδισαν να ξεκινήσει. Αποσύρω το χαρακτηρισμό "νοσταλγός της Χούντας", που απέδωσα στον Αρκά όχι με σκοπιμότητα, αλλά ως ιστορικό αντανακλαστικό σε ένα σκίτσο που, ενώ κανονικά εντάσσεται στο mainstream, θέτει υποδόρια θέμα λιγότερης δημοκρατίας˙ μόλις 50 χρόνια μετά την κατάλυση του πολιτεύματος στην Ελλάδα, και με σύμβολα το στέμμα και τον στρατό, ρωτά "μήπως παραείμαστε δημοκρατικοί;" αφανίζοντας τους αντιπάλους. Αυτό είναι το ερέθισμα για την κριτική μου, η οποία παραμένει».
Η αναγνώριση του λάθους είναι στοιχείο θετικό και για να λέμε την αλήθεια, σπανίζει μεταξύ των στελεχών αυτής της κυβέρνησης...