Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση, σε συνολικό αριθμό 189 δειγμάτων που ελέγχθηκαν στον Βόλο καταγράφηκαν 2 θετικά κρούσματα Covid-19. Αφορούν σε 1 άνδρα και 1 γυναίκα με διάμεση ηλικία τα 34 έτη, σύμφωνα με το ΑΠΕ. Οι έλεγχοι έγιναν όπως κάθε Παρασκευή από τις 9 το πρωί έως τη 1 μετά το μεσημέρι σε χώρο στάθμευσης του Πανθεσσαλικού Σταδίου.
Στη Σκιάθο, στην οδό Παπαδιαμάντη, έξω από το Λύκειο, πραγματοποιήθηκαν 68 rapid tests, τα αποτελέσματα των οποίων ήταν όλα αρνητικά.