Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Μέσα από μπασκετικά challenges που πραγματοποιούνται στο πλαίσιο της ενέργειας, αποκαλύπτονται πέντε συλλεκτικά πορτραίτα Ελλήνων «θρύλων» του μπάσκετ, τα οποία σχεδίασε αφιλοκερδώς ο illustrator Χάρης Τσέβης.
Η ενέργεια έχει στόχο την αγορά ειδικά σχεδιασμένων αμαξιδίων για τις ανάγκες όλων των μελών της Εθνικής Ομάδας Μπάσκετ με αμαξίδιο, η οποία φέτος θα συμμετάσχει στο 9ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης με Αμαξίδιο, με στόχο την άνοδό της σε υψηλότερη κατηγορία.
Δείτε το σχετικό βίντεο: