Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Πρώτη φορά άκουσα το όνομα Amalia & The Architects πριν από τρία χρόνια, όταν πέτυχα το “Love is in my Room” να παίζει στο ραδιόφωνο. Εννοείται ότι έσπευσα αμέσως στο Shazam και αν θυμάμαι κάτι είναι ότι ψιλο-σοκαρίστηκα όταν είδα το όνομα Amalia – κι αυτό γιατί δεν περίμενα ότι αυτό το τραγούδι θα ήταν ελληνικό. Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να δικαιολογήσω αυτή την πρώτη μου εντύπωση, φυσικά και έχουμε καλούς Έλληνες καλλιτέχνες, αλλά αν θέλουμε να είμαστε ειλικρινείς, δεν ακούμε τόσο συχνά, τόσο καλή ελληνική indie μουσική – ειδικά με τέτοιο στίχο.