«Είμαι πάρα πολύ ντροπαλός και αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που πήγα πρώτα σε μια ερασιτεχνική θεατρική ομάδα, για να νικήσω κάπως τους φόβους μου», ανέφερε ο Σπύρος Σταμούλης σχετικά με την πρώτη του επαφή με την υποκριτική. «Ήθελα να υποβάλλω τον εαυτό μου σε αυτή τη δοκιμασία της ερασιτεχνικής ομάδας, ώστε να μπορώ μετά να μιλάω μπροστά σε κόσμο που πάγωνα όταν το έκανα, για παράδειγμα στο πανεπιστήμιο όταν έπρεπε να παρουσιάσω μία εργασία».
Ο ίδιος είχε ολοκληρώσει τις σπουδές του στα Οικονομικά, ενώ είχε ξεκινήσει να εργάζεται στον χώρο της ναυτιλίας. «Είχα τελειώσει ήδη το Εθνικό και προσπαθούσα να αποφύγω το επάγγελμα του ηθοποιού, γι’ αυτό και έκανα το πέρασμα από τα ναυτιλιακά. Μου έλειπε όμως πάρα πολύ. Για εμένα είναι πολύ σημαντικό να καταλάβεις, έστω και αργά, τι είναι αυτό που σου αρέσει, τι σε γεμίζει».
Περισσότερα στο monopoli.gr
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr