Μέσα από ένα διαδραστικό ηλεκτρονικό βιβλίο ο Ji Lee εστιάζει στο ρόλο της λέξης ως εικόνας και παρακινεί τον άνθρωπο να ασχοληθεί περισσότερο με τα κρυφά μηνύματα που μπορεί αυτή να περιέχει.
Ο δημιουργός άρχισε να παίζει με τις λέξεις και τις εικόνες πριν περίπου είκοσι χρόνια όταν παρακολουθούσε μαθήματα τυπογραφίας στη σχολή που φοιτούσε για τις καλές τέχνες.
Περισσότερα στο penna.gr
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr