Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Στην περιοχή κατοικούν 35 άνθρωποι, ενώ οι κούκλες είναι δημιουργίες της 65χρονης Τσουκίμι Αγιάνο, η οποία αρχικά ήθελε να απαλλάξει το χωριό από τα ενοχλητικά πτηνά.
Με τον καιρό, η δημιουργία σκιάχτρων κατέστη χόμπι για την 65χρονη, η οποία γέμισε έτσι την άδεια πόλη με «κατοίκους». Η κα Αγιάνο δραστηριοποιήθηκε ακόμα και όταν το σχολείο της περιοχής έβαλε λουκέτο, αντικαθιστώντας τους μαθητές πάλι… με κούκλες!