Να επανασυστήσει γνωστά και άγνωστα πρόσωπα της Επανάστασης του ’21 και να τα επανατοποθετήσει στην ανθρώπινη διάστασή τους επιδιώκει η έκθεση εικαστικών «Σὲ γνωρίζω ἀπὸ τὴν ὄψι…», που συνδιοργανώνουν το Εθνικό Ιστορικό Μουσείο και ο Δήμος Ύδρας, σε επιμέλεια Ίριδας Κρητικού και Ιφιγένειας Βογιατζή.
Διαβάστε περισσότερα στο monopoli.gr
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr