Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Το πρωί οι περισσότεροι έχουν όρεξη να καταναλώσουν κάτι γλυκό μαζί με τον πρώτο καφέ της ημέρας. Και για την ακρίβεια, ζάχαρη. Είναι πολύ δύσκολο λοιπόν να αντισταθούν σε κάθε τύπου κέικ, μάφινς, κουλουράκια και άλλα τέτοια εδεσματα τα οποία δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα παρά μόνο άφθονες θερμίδες και λίπος. Υπάρχει λύση ωστόσο και είναι πολύ γλυκιά και πολύ υγιεινή.
Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο στο citywoman.gr