Από το νοσοκομείο «Σωτηρία» πήρε εξιτήριο ο Μιχάλης Καλογήρου, πρώην υπουργός Δικαιοσύνης επί ΣΥΡΙΖΑ, ο οποίος νοσηλευόταν από τις 4 Φεβρουαρίου με κορονοϊό.
Λίγο μετά την επιστροφή του στο σπίτι, ο πρώην υπουργός, θέλησε να ευχαριστήσει το νοσοκομειακό προσωπικό για την προσφορά του, μέσα από ανάρτησή του στον προσωπικό του λογαριασμό του
Facebook.
Πιο συγκεκριμένα έγραψε: «Παύλο, Γαρυφαλλιά, Θωμά, Μιράντα, Αθανασία, γιατροί, νοσηλευτές του Σωτηρία, το ευχαριστώ είναι λίγο. Δυνατό
ΕΣΥ, ενίσχυση του ανθρώπινου δυναμικού και των υποδομών, στήριξη της έρευνας και των θεραπειών για να κερδηθεί η μάχη. Από το παράθυρο αυτό πέρασαν οι ευχές. Να πιάσουν τόπο και για τους άλλους ασθενείς. Σιδερένιοι όλοι».
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr