Με πρωτοβουλία του γραμματέα οργανωτικού Βασίλη Σπανάκη συνέρχεται μετά από πολλά χρόνια όπου είχε ατονήσει, η σύνοδος των προέδρων των νομαρχιακών οργανώσεων του κόμματος, ενός οργάνου που μπορεί να αναδειχθεί σε σημαντικό για την λειτουργία της ΝΔ καθώς οι Πρόεδροι των ΝΟ.Δ.Ε. είναι οι συντονιστές σε τοπικό επίπεδο όλων των κομματικών λειτουργιών και ταυτόχρονα οι επικεφαλής των κομματικών οργανώσεων.
Η διήμερη σύνοδος που θα πραγματοποιηθεί στα κεντρικά γραφεία του κόμματος παρουσία του προέδρου της Ν.Δ., αναμένεται να δώσει την ευκαιρία στους νέους προέδρους να ενημερωθούν αλλά κυρίως να μεταφέρουν τον σφυγμό της κοινωνίας ενώ έπεται και συνέχεια με την σύγκληση και του ανάλογου, πιο διευρυμένου οργάνου των προέδρων των τοπικών επιτροπών.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr