Η πρόσφατη απόφαση της Επιτροπής Κεφαλαιαγοράς αναφορικά με τη δυνατότητα συμψηφισμού συναλλαγών μεταξύ Τ και Τ+3 ημέρας κινείται στη σωστή κατεύθυνση αναφέρει το Δ.Σ. του ΣΜΕΧΑ, ο αποίος ζητά διαβούλευση επί του συνολικού πλαισίου αυτής.
Παράλληλα μετά από συνεννόηση του Προεδρείου του ΣΜΕΧΑ με την Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς, την Τετάρτη 1η Φεβρουαρίου 2006 και ώρα 17.00 στην ιστορική αίθουσα του Χ.Α., Σοφοκλέους 10, θα πραγματοποιηθεί συγκέντρωση των μελών του ΣΜΕΧΑ για το Τ+3, κατά την οποία ο Πρόεδρος της Επιτροπής Κεφαλαιαγοράς, κ. Πιλάβιος θα απαντήσει σε όλες τις ερωτήσεις που θα τεθούν από τα μέλη για το ζήτημα αυτό ή και για άλλα προβλήματα που απασχολούν τον κλάδο.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr