Κλιμάκιο εκπροσώπων της διοίκησης του Ελληνοκινεζικού Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου επισκέπτεται από τις 19 έως τις 21 Ιανουαρίου την Κίνα προκειμένου να πραγματοποιήσει σειρά συναντήσεων με κρατικούς - επιμελητηριακούς φορείς καθώς και επιχειρηματίες της Λ.Δ. της Κίνας.
Επικεφαλής του κλιμακίου θα είναι ο Πρόεδρος του Ελληνοκινεζικού Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου κ. Κωνσταντίνος Ν. Γιαννίδης, ενώ το κλιμάκιο αποτελείται από την Αντιπρόεδρο του Επιμελητηρίου, νομικό, κα. Αφροδίτη Μπλέτα, τον Διευθυντή Διεθνών Σχέσεων κ. Χρήστο Κυβερνήτη και στελέχη του Επιμελητηρίου. Ο Πρόεδρος του Ελληνοκινεζικού Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου κ. Κωνσταντίνος Ν. Γιαννίδης συμμετέχει, επίσης, με την ιδιότητα του επικεφαλής του θεσμικού φορέα του Επιμελητηρίου μας, στην επίσημη αποστολή που πραγματοποιεί αυτές τις ημέρες ο Έλληνας πρωθυπουργός κ. Κωνσταντίνος Καραμανλής στην Λ.Δ. της Κίνας στο πλαίσιο της προσπάθειας ενδυνάμωσης και διεύρυνσης των διμερών σχέσεων Ελλάδας- Κίνας.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr