Επισκέψεις σε τελωνεία και ΔΟΥ της Βόρειας Ελλάδας θα πραγματοποιήσει αύριο και την Παρασκευή ο υφυπουργός Οικονομίας και Οικονομικών κ. Α. Ρεγκούζας, προκειμένου να ελέγξει την αποτελεσματικότητα των υπηρεσιών αυτών.
Ειδικότερα, ο υφυπουργός θα επισκεφθεί τα τελωνεία Κήπων, Αλεξανδρούπολης, Κομοτηνής και Καβάλας και τις εφορίες Αλεξανδρούπολης και Καβάλας. Επίσης ο κ. Ρεγκούζας θα προεδρεύσει συσκέψεων των εφόρων, των υποδιευθυντών ελέγχου, των εποπτών και των επιθεωρητών των ΔΟΥ και της ΥΠΕΕ των νομών Ροδόπης και Έβρου στην Αλεξανδρούπολη και των νομών Δράμας, Ξάνθης και Σερρών στην Καβάλα. Ο υφυπουργός θα συνοδεύεται από το γενικό διευθυντή φορολογικών ελέγχων κ. Χρήστο Γιαννόπουλο και το γενικό διευθυντή φορολογίας κ. Δικαίο Λεβάκο.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr