Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Πιο συγκεκριμένα, σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση, ο Όμιλος εγκαινιάζει σήμερα ένα νέο σημείο πώλησης στη Ρουμανία, στην πόλη Tirgu Mures στο εμπορικό κέντρο European Retail Park, μετά την επιτυχημένη πορεία των δύο καταστημάτων στο Βουκουρέστι και την Τιμισοάρα.
Παράλληλα, ο Όμιλος προχώρησε στο άνοιγμα ενός νέου καταστήματος στην περιοχή Παλιοπαναγιά Ναυπάκτου, τοποθετημένο επί της Εθνικής Οδού Ναυπάκτου - Αντιρρίου και Β. Βαρελά, διευρύνοντας έτσι την παρουσία των καταστημάτων Sprider Stores.
Τα δύο νέα σημεία πώλησης ανεβάζουν σε 17 τον συνολικό αριθμό των καταστημάτων που εγκαινιάστηκαν εντός του 2007.
Η Sprider Stores αριθμεί συνολικά 62 σημεία πώλησης, εκ των οποίων 56 καταστήματα βρίσκονται ανά την Ελλάδα και 6 καταστήματα σε μεγάλες πόλεις του εξωτερικού, στη Ρουμανία, τη Βουλγαρία, τη F.Y.R.O.M. και την Κύπρο.