Στο 11,017% από 10,969% ανέρχεται η συμμετοχή του κ. Αθανάσιου Χατζηωιάννου, Προέδρου και εκτελεστικού μέλους του Δ.Σ της Sprider Stores στο μετοχικό κεφάλαιο και τα δικαιώματα ψήφου της εταιρείας, μετά από αγορά την 10 Αυγούστου 12.751 κοινών ονομαστικών μετοχών, συνολικής καθαρής αξίας 137.689,40 ευρώ.
Στην ίδια ανακοίνωση αναφέρεται ότι ο κ. Δωρόθεος Χατζηιωάννου του Σάββα, υιός του Αντιπροέδρου και Εκτελεστικoύ Μέλους του Διοικητικού Συμβουλίου της Εταιρίας προέβη την ίδια ημέρα σε αγορά 5.000 κοινών ονομαστικών μετοχών, συνολικής καθαρής αξίας 54.000,00 ευρώ με αποτέλεσμα η συμμετοχή του στο μετοχικό κεφαλαίο και στα δικαιώματα ψήφου της Εταιρίας να ανέλθει από 0,207% σε 0,226%.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr