Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
«Έχουμε αναζωπύρωση στην Περικλέους, η οποία δεν είναι περιοχή για να αντιμετωπιστεί με επίγεια μέσα. Αυτή τη στιγμή δεν έχουν φτάσει τα ελικόπτερα με αποτέλεσμα να πλησιάζει η φωτιά τους πυλώνες της ΔΕΔΔΗΕ. Θα ανατιναχτούμε», τόνισε η δήμαρχος Πεντέλης σε δηλώσεις της στον ALPHA.
«Το σημείο είναι εξαιρετικά δύσβατο. Είναι χαράδρα. Μόνο με εναέρια μέσα μπορεί να αντιμετωπιστεί η κατάσταση. Τα σπίτια βρίσκονται γύρω στα 200 μέτρα και οι άνεμοι είναι πολύ δυνατοί», συμπλήρωσε η κ. Νατάσα Κοσμοπούλου.