Aλλο ένα "πακέτο" της Sprider πέρασε πριν από λίγο, 500 χιλιάδων τεμαχίων, στα 5,80 ευρώ. Η προσυμφωνημένη συναλλαγή έγινε σε discount σε σχέση με την τρέχουσα τιμή. Η μετοχή διαμορφώνεται αυτή την ώρα στα 5,94 ευρώ και η προσυμφωνημένη πράξη πραγματοποιήθηκε στα 5,80.
Πληροφορίες αναφέρουν ότι πέρασε σε ξένο θεσμικό. Αλλες πληροφορίες αναφέρουν ότι εκπρόσωποι συγκεκριμένου οίκου από το εξωτερικό επισκέφθηκαν την διοίκηση της εταιρείας. Προ ημερών άλλαξε χέρια στην ίδια τιμή, το 1,24% του μετοχικού κεφαλαίου.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr