Αλλαγές σε διαφημιστικές καμπάνιες της Tellas και της Telepassport επέβαλε το Συμβούλιο Ελέγχου Επικοινωνίας ύστερα από προσφυγή του ΟΤΕ.
Οι αποφάσεις αφορούν στην διαφημιστική καμπάνια της Tellas "adsl χωρίς συνδρομή" αλλά και στο μήνυμα της ΤΕLEPASSPORT που υποστηρίζει ότι "τώρα εμείς στην TELEPASSPORT μιλάμε δωρεάν". Το συμβούλιο έκρινε ότι αυτές οι διαφημίσεις μπορούν να δημιουργήσουν σύγχυση ή και να παραπλανήσουν τους καταναλωτές. Από την αρχή του 2005, ο
ΟΤΕ έχει προσφύγει στο ΣΕΕ εννέα φορές κατά διαφημίσεων εναλλακτικών παρόχων. Και στις εννέα περιπτώσεις οι εναλλακτικοί πάροχοι υποχρεώθηκαν από το ΣΕΕ να αλλάξουν τις διαφημιστικές τους επικοινωνίες.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr