Σε συμπλήρωση των μελών του, προχώρησε το Δ.Σ. των Ελληνικών Πετρελαίων σήμερα 3 Φεβρουαρίου, με τον κ. Βασίλειο Μπαγιώκο, που διορίσθηκε από το Ελληνικό Δημόσιο, σε αναπλήρωση του παραιτηθέντος μέλους του κας Ελένης Σαργιάνου και για τον υπόλοιπο χρόνο της θητείας των λοιπών μελών του Δ.Σ., ήτοι μέχρι 14.4.2008.
Στην ίδια συνεδρίαση το Δ.Σ. συγκροτήθηκε σε σώμα και αποφάσισε τον ορισμό του νέου μέλους κ. Βασιλείου Μπαγιώκου ως μη εκτελεστικού μέλους του Δ.Σ., σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν. 3016/2002 για την Εταιρική Διακυβέρνηση. Μετά από αυτό η σύνθεση του Δ.Σ. έχει ως εξής: Α. Εκτελεστικά Μέλη: - Ευθύμιος Χριστοδούλου, Πρόεδρος Δ.Σ. - Παναγιώτης Καβουλάκος, Δ/νων Σύμβουλος - Δημήτριος Ματθαίου, Σύμβουλος - Μιχαήλ Μυριάνθης, Σύμβουλος Β. Μη Εκτελεστικά Μέλη: - Θεόδωρος-Αχιλλέας Βάρδας, Σύμβουλος - Ανδρέας Βρανάς, Σύμβουλος-εκπρόσωπος των μετόχων της μειοψηφίας - Δημήτριος Δεληγιάννης, Σύμβουλος-εκπρόσωπος των εργαζομένων - Ιωάννης Κωστόπουλος, Σύμβουλος - Βασίλειος Μπαγιώκος, Σύμβουλος - Βασίλειος Νικήτας, Σύμβουλος-εκπρόσωπος των εργαζομένων - Παναγιώτης Παυλόπουλος, Σύμβουλος - Ιάσων Στράτος, Σύμβουλος-εκπρόσωπος των μετόχων της μειοψηφίας - Ιωάννης Τσουκαλάς, Σύμβουλος
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr