Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Ειδικότερα, όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση το διοικητικό συμβούλιο των Πετρελαίων κατά τη συνεδρίασή του στις 14 Σεπτεμβρίου, ενέκρινε ομόφωνα τη σύσταση θυγατρικής εταιρείας με την επωνυμία "Ελληνικά Πετρέλαια Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας ΑΕ" με έδρα τον Δήμο Αμαρουσίου.
Σκοπός της εταιρείας, θα είναι η παραγωγή, διάθεση και εμπορία ανανεώσιμων πηγών ενέργειας, καθώς και η συμμετοχή σε άλλες εταιρίες παραγωγής, εισαγωγής, διάθεσης και εμπορίας ανανεώσιμων πηγών ενέργειας.
Το Διοικητικό Συμβούλιο της εταιρείας θα είναι τριμελές και θα αποτελείται από τους: Πάνο Καβουλάκο, Πρόεδρο, Απόστολο Ριζάκο, Αντιπρόεδρο, Σπυρίδωνα Κιαρτζή, Διευθύνοντα Σύμβουλο.