Ο αντιπρόεδρος της Citigroup ο δεύτερος τη τάξη στον μεγαλύτερο χρηματοοικονομικό όμιλο του πλανήτη κ. Thomas Maxairas θα βρίσκεται στην Αθήνα από αύριο πραγματοποιώντας μια σειρά συναντήσεων με κορυφαίους παράγοντες της ελληνικής κυβέρνησης.
Σημειώνεται ότι ο κ Maxairas είναι ελληνικής καταγωγής και επί χρόνια κατείχε κορυφαίες θέσεις στην Citigroup. Σημειώνεται ότι η επίσκεψη του αντιπροέδρου της Citigroup δεν μπορεί να θεωρηθεί τυχαία, καταδεικνύοντας το μεγάλο ενδιαφέρον του αμερικανικού ομίλου για την Ελλάδα. Π. Λεωτσάκος
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr