Η εταιρεία "Η
ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ-Π.
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ &
ΣΙΑ Α.Ε", γνωστοποιεί την απόφαση της 'Εκτακτης Γενικής Συνέλευσης των Μετόχων της, που πραγματοποιήθηκε την 21η Ιουλίου 2008 και η οποία εγκρίθηκε ομόφωνα και παμψηφεί με παρόντες πέντε (5) μετόχους που εκπροσωπούν 20.628.480 μετοχές, δηλαδή ποσοστό 86,18% του καταβλημένου μετοχικού κεφαλαίου.
Σύμφωνα μ' αυτήν εγκρίθηκε η αγορά του υπολοίπου προς πώληση ποσοστού 7,62% των μετοχών της θυγατρικής της ανώνυμης εταιρείας με την επωνυμία "ΓΡΑΦΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ-ΑΦΟΙ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ ΑΕ" έναντι του ποσού των 235.620ευρώ ( 561ευρώ/μετοχή).
Συνεπώς, η εταιρεία "
ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ-Π.
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ &
ΣΙΑ Α.Ε." μετά την ολοκλήρωση της εν λόγω αγοράς θα συμμετέχει πλέον στο μετοχικό κεφάλαιο της θυγατρικής της "ΓΡΑΦΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ-ΑΦΟΙ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ ΑΕ" με ποσοστό 99,64%.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr