Διευρύνεται η διοικούσα επιτροπή (Executive Board) της Brandco, του νέου σχήματος που δημιουργήθηκε από τη συγχώνευση της Chipita με τη Δέλτα Συμμετοχών.
Η διοικούσα επιτροπή θα αποτελεί τη βάση χάραξης της στρατηγικής της εταιρείας, τη συνολική επίβλεψη της πορείας του ομίλου καθώς και για τον χειρισμό θεμάτων πέραν των άμεσων επιχειρηματικών λειτουργιών των εταιρειών του ομίλου. Οπως επισημαίνεται σε σχετική ανακοίνωση, ανάλογη διάρθρωση του Executive Board λειτούργησε αποτελεσματικά για τον όμιλο Δέλτα, ενώ τώρα εν όψει της συγχώνευσης των εταιρειών του ομίλου Δέλτα και της Chipita, το Executive Board διευρύνεται και αναλαμβάνει τον σχεδιασμό και την επίβλεψη της διαδικασίας συγχώνευσης και της δημιουργίας αξίας από το νέο σχήμα «BrandCo». Τα μέλη του Executive Board είναι τα εξής: · Δ. Δασκαλόπουλος, πρόεδρος του διοικητικού συμβουλίου της Δέλτα Συμμετοχών,
· Σπ. Θεοδωρόπουλος, εκτελεστικός πρόεδρος του διοικητικού συμβουλίου της Chipita International,
· J. Jenk, διευθύνων σύμβουλος της Δέλτα Συμμετοχών,
· Π. Οικονόμου, οικονομικός διευθυντής της Δέλτα Συμμετοχών,
· Στ. Νέζης, αναπληρωτής διευθύνων σύμβουλος της Δέλτα Συμμετοχών,
· Α. Γιαννακάκος, διευθύνων σύμβουλος της Δέλτα Πρότυπος Βιομηχανία Γάλακτος Α.Ε.,
· Σ. Σεϊμανίδης, διευθύνων σύμβουλος της Goody’s,
· Δ. Τακάς, διευθύνων σύμβουλος της Γενική Τροφίμων,
· Ν. Στελλάκης, αντιπρόεδρος του διοικητικού συμβουλίου και COO της Chipita International,
· Μίλτος Τριανταφύλλου, γενικός διευθυντής Διεθνών Δραστηριοτήτων της Chipita International,
· Θ. Μακρής, διευθύνων σύμβουλος & γενικός διευθυντής της Chipita International. Το Executive Board είναι τώρα σε θέση να παρέχει αποτελεσματικότερα υποστήριξη σε κάθε μία από τις εταιρείες του ομίλου ξεχωριστά, καθώς και στο έργο Post-Merger Integration (PMI) που μόλις ξεκίνησε.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr