Την ανιούσα έχουν πάρει οι τιμές του ελαιολάδου στην Ελλάδα καθώς η μειωμένη παροχή ποσοτήτων της Ισπανίας, (που είναι και ο πρωταθλητής στη διεθνή παραγωγή) που συνεχίζεται και φέτος έχει βοηθήσει σημαντικά τους Έλληνες παραγωγούς να πάρουν ανάσα ρευστότητας.
Τις τελευταίες μέρες στην Κρήτη οι τιμές παραγωγού για έξτρα παρθένο λάδι, σύμφωνα με την καταγραφή του Συνδέσμου Ελαιοκομικών Δήμων Κρήτης (ΣΕΔΗΚ), φτάνουν τα 3,5 ευρώ το κιλό, ενώ δε λείπουν και ποσότητες που διακινούνται στα 3,80 ευρώ. Μάλιστα η τελευταία κακοκαιρία με τους ανέμους και τα χιόνια εκτιμάται ότι θα φέρει ζημιές, γεγονός που δεν αποκλείεται να ωθήσει τις τιμές προς τα πάνω.
Την ίδια ώρα, παραδοσιακά, οι τιμές στην Πελοπόννησο, τον μεγαλύτερο ελαιώνα της χώρας, (μόνο η περιοχή της Λακωνίας παράγει 30 χιλιάδες τόνους ετήσια) βρίσκονται σε υψηλότερα επίπεδα από την Κρήτη, δηλαδή από 3,80 έως και 4 ευρώ ανάλογα με την περιοχή.
Στην Ισπανία οι τιμές την τρίτη εβδομάδα του Δεκεμβρίου σύμφωνα με τον ΣΕΔΗΚ ποικίλουν από 3,29 έως 4,29 (στην περιοχή της Ανδαλουσίας), ενώ στην Ιταλία είναι κατά ένα ευρώ ακριβότερες.
Το «δώρο» της ανομβρίας της Ισπανίας που έχει επηρεάσει την ισπανική παραγωγή σε όφελος της ιταλικής και ελληνικής ελαιοπαραγωγής κι έτσι οι τιμές διατηρούνται σε υψηλά επίπεδα για δεύτερη χρονιά. Σύμφωνα με προβλέψεις επαγγελματικών κύκλων που ασχολούνται με την εμπορία του ελαιολάδου, η μείωση της ισπανικής παραγωγής μπορεί να φθάσει ακόμη και το 15% σε σχέση με την περσινή παραγωγή.
Την ίδια ώρα φέτος, παρά τα προβλήματα (ξηρασία, προσβολή δάκου λόγω ψηλής υγρασίας ο καλοκαίρι, σχινοκαρπία - σχινοκαρπία είναι το φαινόμενο που παρατηρείται στα ελαιόδεντρα όταν οι περισσότεροι καρποί του δένδρου παραμένουν πολύ μικροί, άσπερμοι, δεν αναπτύσσονται φυσιολογικά) η ελληνική παραγωγή ελαιολάδου, εκτιμάται ότι θα κυμανθεί σε 190.000-200.000 τόνους.
Στην Ελλάδα, 500.000 οικογένειες είναι ελαιοπαραγωγοί, μερικής ή και πλήρους απασχόλησης, διασφαλίζοντας χρήσιμο και κρίσιμο για την επιβίωσή τους εισόδημα από το «ιερό δέντρο» της χώρας.
Το μεγάλο πλεονέκτημα του ελληνικού ελαιολάδου είναι ότι υπερέχει ποιοτικά και για αυτό κυρίως οι Ιταλοί το αγοράζουν, κάνουν προσμίξεις και στη συνέχεια το πωλούν σαν δικής τους παραγωγής. Είναι προφανές ότι εφόσον επεκταθεί η τυποποίηση του ελληνικού ελαιολάδου ώστε να πωλείται στις διεθνείς αγορές επώνυμα ως ελληνικό ελαιόλαδο και μάλιστα ΠΟΠ και ΠΓΕ, οι προοπτικές είναι μεγαλύτερες. Την ίδια ώρα, έστω και χύδην, συνεχίζει να αναδεικνύεται σε ένα από τους πρωταθλητές των ελληνικών εξαγωγών. Σύμφωνα με τα στοιχεία του Πανελλήνιου Συνδέσμου Εξαγωγέων, θεαματική άνοδο της τάξης του +70,1% κατέγραψαν οι επιδόσεις του ελαιολάδου τον Οκτώβριο. Το πρώτο εξάμηνο του έτους σύμφωνα με στοιχεία του Πανελληνίου Συνδέσμου Εξαγωγέων εξήχθησαν 72,485 τόνοι ελαιολάδου σε αξία ανερχόμενοι τα 259 εκατομμύρια περίπου.
Γιώργος Αλεξάκης
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr