Δεν ολοκληρώθηκε η αγορά ιδίων μετοχών, όπως γνωστοποίησε η γενική συνέλευση της Βιοτέρ, που συνήλθε στις 30 Ιουνίου με απαρτία 39,33%.
Ειδικότερα, από τον καταρτισθέντα πίνακα προέκυψε ότι μέχρι την 27/06/2005 αγοράστηκαν 1.434.040 μετοχές με μέσο όρο τιμής αγοράς 1,026 ευρώ. Επίσης η γενική συνέλευση επικύρωσε την εκλογή του μέλους του Δ.Σ. κ. Αριστοτέλη Β. Τσαπαλίρα σε αντικατάσταση του παραιτηθέντος κ. Φίλιππου Χρ. Κωνσταντινίδη. Τέλος, ο πρόεδρος της εταιρίας έδωσε προς τη Γ. Σ. πληροφορίες και διευκρινίσεις για τις εργασίες και την πορεία της Βιοτέρ.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr