Πραγματοποιήθηκαν τελικά σήμερα, οι τακτικές γενικές συνελεύσεις των μετόχων της Αλφα Αλφα Συμμετοχών και της ΑΛΤΕ, οι οποίες και ενέκριναν τα τυπικά θέματα της ημερησίας διάταξης. Δεν γίνεται, όμως, καμμία νύξη από τη διοίκηση, τουλάχιστον στην ανακοίνωση του ΧΑ, σχετικά με τον στρατηγικό επενδυτή και το μέλλον των εταιρειών.
Στη συνέλευση της Αλφα Αλφα Συμμετοχών παραβρέθηκαν μέτοχοι εκπροσωπούντες ποσοστό 50,33%, οι οποίοι, όπως τονίζει στην ανακοίνωσή της προς το
ΧΑ η εταιρεία, ενέκριναν παμψηφεί όλα τα θέματα, συμπεριλαμβανομένης και της αλλαγής έδρας στο Μαρούσι. Στη συνέλευση της ΑΛΤΕ, το ποσοστό των μετόχων ανήλθε σε 53,44% και ενέκρινε αντίστοιχα παμψηφεί όλα τα θέματα.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr