Λόγω έλλειψης απαρτίας αναβλήθηκαν οι προγραμματισμένες για σήμερα τακτικές γενικές συνελεύσεις των μετόχων της Αλφα Αλφα Συμμετοχές και της ΑΛΤΕ. Οι πρώτες επαναληπτικές συνελεύσεις ορίσθηκαν για τις 18 Αυγούστου.
Στη σημερινή συνέλευση της Αλφα Αλφα Συμμετοχές παραβρέθηκαν μέτοχοι εκπροσωπούντες 229.300 μετοχές επί συνόλου μετοχών 83.992.120, δηλαδή ποσοστό 0,27% του μετοχικού κεφαλαίου, ενώ στην περίπτωση της ΑΛΤΕ ήταν δεν υπήρξε καμμία παρουσία.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr