Την υπογραφή σύμβασης με την Πρόνοια Εμπορική για το έργο ”Αποπεράτωση και ολοκλήρωση του νέου πολυώροφου κτιρίου γραφείων και καταστημάτων με 5 υπόγεια", στο οικόπεδο ιδιοκτησίας της επί των οδών Βασ. Σοφίας 68 και Αιγινήτου, γνωστοποίησε η Έδραση – Ψαλλίδας.
Σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση, ο προϋπολογισμός του έργου ανέρχεται στο ποσό των 6.500.000 ευρώ περίπου και οι εργασίες αναμένεται να ολοκληρωθούν τον Αύγουστο του 2006. Οπως είναι γνωστό η Έδραση – Ψαλλίδας ολοκλήρωσε πρόσφατα σύμφωνα με τις συμβατικές της υποχρεώσεις και την πρώτη φάση των εργασιών κατασκευής του κτηρίου της Πρόνοια Εμπορική: ”Εκσκαφές, Αντιστηρίξεις, Στεγανώσεις και Κατασκευή Φέροντος Οργανισμού μέχρι το δάπεδο ισογείου”.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr