Παρουσίαση των ελληνικών επιχειρήσεων της Βορείου Ελλάδος οργανώνει το Χρηματιστήριο Αθηνών σε συνεργασία με την Ένωση Θεσμικών Επενδυτών.
Σκοπός της εκδήλωσης είναι να δοθεί η δυνατότητα στις εισηγμένες επιχειρήσεις της Βορείου Ελλάδος, να συναντηθούν με τους Έλληνες Θεσμικούς Επενδυτές και να παρουσιάσουν τις προοπτικές ανάπτυξης τους. Οι εταιρείες που συμμετέχουν στην παρουσίαση είναι οι εξής: Sato, Yalco Κωνσταντίνου, Ακρίτας, Αλουμύλ Μυλωνάς, Αφοι Λαδένης, Αφοι Μεσοχωρίτη, Βαρβαρέσος, ΕΒΖ, Ελληνική Υφαντουργία, Ευρωσύμβουλοι, Μπουτάρης,
ΚΡΙ – ΚΡΙ, Παπαναγιώτου και Πλαστικά Θράκης. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί από 1 έως 3 Ιουνίου 2006 σε κεντρικό ξενοδοχείο της Θεσσαλονίκης. Η Ένωση Θεσμικών Επενδυτών θα συμμετάσχει με όλα τα μέλη του διοικητικού της συμβουλίου καθώς και εκπροσώπους των 36 εταιρειών - μελών της. «Πρόκειται για την πρώτη φορά που λαμβάνει χώρα μία τέτοια εκδήλωση η οποία πιστεύουμε ότι θα προωθήσει και θα κάνει γνωστές στους παράγοντες της αγοράς τις επιχειρήσεις της Βορείου Ελλάδος που έχουν αξιόλογες προοπτικές ανάπτυξης», δήλωσε ο πρόεδρος του Χρηματιστηρίου Αθηνών κ. Σπύρος Καπράλος με αφορμή την εκδήλωση.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr