Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Στο νέο Δ.Σ. τουΕλληνο Σουηδικού Επιμελητηρίου Α Αντιπρόεδρος :εκλέχτηκε ο Rolf Andersson, Εκπρόσωπος της SCANDINAVIAN AIRLINESSYSTEM (SAS), Β Αντιπρόεδρος οΙωάννης Σαρακάκης, Εκτελεστικός Αντιπρόεδρος της ΑΦΟΙ ΣΑΡΑΚΑΚΗ ΑΕΒE, Ταμίαςο Παντελής Π. ΠαπαδόπουλοςΔιευθυντής Marketing της ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕΒΕ και μέλη οι;Φίλιππος Αβρατόγλου, Πρόεδρος της BEARING TRADING CENTERS.A, Δημήτριος Αγγελίδης, Γενικός Διευθυντής της ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΕΠΕ, Χριστιάνα Αγγελονίδη, Δ/νων Σύμβουλος - Αντιπρόεδροςτης AGELCO S.A, Πέτρος Βρούσαλης, Πρόεδρος της AKTΙΣ ΕΠΕ, Ιωάννης Πετρόπουλος , Διευθύνων Σύμβουλος της ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕΒΕ και μέλος(ex officio) ο Stig Friberg, Εμπορικός Σύμβουλος του SWEDISH TRADE COUNCIL.
Το Ελληνο- Σουηδικό Επιμελητήριο (www.hellenicswedishcc.gr ) παρέχει στα μέλη του συμβουλευτικές υπηρεσίες και πληροφορίες σχετικές με τις οικονομικές και εμπορικές συνθήκες των δύο χωρών καθώς και με την προσφορά ή τη ζήτηση προϊόντων από εταιρίες των δύο χωρών. Διευκολύνει ή και διαμεσολαβεί κατόπιν αιτήσεως στη σύναψη επιχειρηματικών σχέσεων μεταξύ προσώπων, επιχειρήσεων και οικονομικών ομίλων, στη διοργάνωση εμπορικών αποστολών και στη συμμετοχή των μελών σε εμπορικές εκθέσεις. Παρέχει επιχειρηματικές πληροφορίες, μεταφράσεις και υπηρεσίες γραμματείας στα μέλη του και στους επισκέπτες, και σε περίπτωση διαφορών μεταξύ μελών του παρεμβαίνει συμβιβαστικά και γενικά υπερασπίζεται τα συμφέροντα των μελών του.