Νέος πρόεδρος στον ΣΜΕΧΑ αναλαμβάνει ο ενωτικός κ. Αθανάσιος Χαλκιάδης, διευθύνων σύμβουλος της Αθηναϊκή ΑΧΕΠΕΥ. Αντιπρόεδρος ανάλεβε ο Αλέξανδρος Σίνος, γενικός γραμματέας ο Λέων Δεπόλας και ταμίας ο Παναγιώτης Χριστόπουλος της Δραξ ΑΧΕΠΕΥ. Ο πρώην πρόεδρος Αλέξανδρος Μωραϊτάκης παρέμεινε απλό μέλος, όπως και ο κ. Αλ. Πουλαρίκας με την κα Ζαχαριάδου. Το νέο διοικητικό συμβούλιο του Συνδέσμου είναι αυτό, που μετά την αποχώρηση των μεγάλων χρηματιστηριακών εταιρειών και των τραπεζικών ΑΧΕ, θα οδηγήσει τον ΣΜΕΧΑ στις εκλογές του ερχόμενου Σεπτεμβρίου.
Σε ανακοίνωσή του ο ΣΜΕΧΑ αναφέρει σχετικά :
"Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΣΜΕΧΑ συνεδρίασε σήμερα και συγκροτήθηκε σε σώμα. Κατόπιν ομόφωνης απόφασης, η σύνθεση του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Συνδέσμου των Μελών Χρηματιστηρίων Αθηνών είναι η ακόλουθη:
ΠΡΟΕΔΡΟΣ : ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΧΑΛΚΙΑΔΗΣ
ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΙΝΟΣ
ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ:ΛΕΩΝ ΔΕΠΟΛΑΣ
ΤΑΜΙΑΣ:ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ:ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΣΩΤΗΡΙΑΔΟΥ
ΜΕΛΟΣ:ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΩΡΑΪΤΑΚΗΣ
ΜΕΛΟΣ:ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΟΥΛΑΡΙΚΑΣ
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr