Eπιπλέον ποσοστό 12,74% στην Alfa Wood απέκτησε η Σέλμαν. Αναλυτικότερα, Ανακοινώνεται από την εταιρεία ΣΕΛΜΑΝ ΕΛΛΗΝΟΕΛΒΕΤΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΞΥΛΟΥ Α.Ε. σύμφωνα με το άρθρο 9 παρ. 4 του Ν. 3556/2007 ότι μετά την ολοκλήρωση της Δημόσιας Πρότασης της εταιρείας ALFA WOOD ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΞΥΛΟΥ, η οποία ήταν κάτοχος 25.365.386 μετοχών της εταιρείας που αντιπροσώπευαν ποσοστό 72,09% περίπου του μετοχικού κεφαλαίου και των δικαιωμάτων ψήφου, η εν λόγω εταιρεία απέκτησε στις 06.04.2010 4.484.117 μετοχές που αντιπροσωπεύουν ποσοστό 12,74% επί του συνολικού καταβεβλημένου μετοχικού κεφαλαίου και των δικαιωμάτων ψήφου της εταιρείας.
Μετά την ανωτέρω απόκτηση η εταιρεία ALFA WOOD
ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΞΥΛΟΥ κατέχει συνολικά 29.849.503 μετοχές, οι οποίες αντιπροσωπεύουν ποσοστό 84,83% επί του συνολικού καταβεβλημένου μετοχικού κεφαλαίου και των δικαιωμάτων ψήφου της εταιρείας.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr